| Sign In | Join Free | My benadorassociates.com |
|
Brand Name : ZHAOLONG
Model Number : ZLU01012
Certification : UL/CUL
Place of Origin : China
MOQ : Negotiable
Price : negotiable
Supply Ability : 300,000pcs per month
Delivery Time : 30-45days
Packaging Details : Each in a single blister card,36pcs per outer carton
Voltage : 120VAc 60HZ
Power : 0.5W
Product Size : 74x34x70mm
Light Source : With 1pcs white LED
Material : ABS flame retardant & PC
Certificate : UL/CUL
with manual switch Green /OFF/Blue LED Night Light Flat Panel Design/Energy Saving and Safety
Product Detailed Specification:
| Model | ZLU02002 or ZLE02006 |
| Voltage | 120VAC 60HZ or 230VAc 50HZ |
| Plug | POWER PLUG |
| LED power | 0.5W |
| Product size(L:W:H) | 74x34x70mm |
| Light source | With 1pcs LED |
| Case pack | 6pcs/inner box; 72pcs/carton |
| Size of inner box | 15x14x14.5cm |
| Size of carton | 44x31.5x31.5cm |
| The weight | N.W.: 3.6 kgs G.W.: 6.72 kgs |
| Packing | Each in a single blister card |
| Material | ABS flame retardant & PC |
| OEM | Available |
| Certificate | UL/CUL/GS |
| Normal packing standard | 41860PCS/20' 92093PCS/40' |
With manual switch Green/OFF/Blue
- No NEED turn on Room light when going to bathroom at night
- Say bye-bye to bumping into obstacles in the Dark
- Nevigate safely at home with soft glow
- Babycare for whom scared about darkness
- Glare free and easy for eyes
Quality Control
Before the order can be confirmed finally, we would strictly check the material, color, dimension of the sample step by step·
We salesman, also as a order follower, would trace every phase of production from the beginning
We have a QC team, every product would be checked by them before packed
We would try our best to help clients solve problems when they occurred
FAQ
1. Delivery Time?
Generally 30days - 45days!
2. What's your MOQ?
Our MOQ is 5000pcs!
3. What's your materials on the products?
Our materials include ABS,PC !
4. Which is the port of shipment?
FOB NINGBO!
5. What's your terms of payment?
By 30% T/T in advance, balance against copy of B/L.
|
|
Green / Blue LED Energy Saving Night Light Flat Panel Design With Manual Switch Images |