| Sign In | Join Free | My benadorassociates.com |
|
Brand Name : ZHAOLONG
Model Number : LNY09A or LNY09A1 or E-LNY09A1
Certification : UL/CUL
Place of Origin : MADE IN CHINA
MOQ : Negotiable
Price : negotiation
Supply Ability : 5000pcs/month
Delivery Time : 35days
Packaging Details : each in a single blister card
Voltage : 120VAC 60HZ
Plug : POWER PLUG
LED power : 0.5w
Size : 108x76x45mm
Weight : N.W.: 4.9 kgs G.W.: 6 kgs
Material : ABS flame retardant & PC, PS.
trending hot product magic acrylic shade sensor decoration night light
Product Specification
3-1 LIGHT: Light sensor warm white night light, motion sensor bright LED light and emergency flashlight; provide a secure and safe night light for elder and kids when power goes out
RECHARGEABLE: Non-polarity plug, do not block the second outlet, space saving and energy efficient; working up to 8 hours for flashlight and 16 hours for night light when it is fully charged
HANDY & PORTABLE: Convenient fold-up plug and sleek design make it very handy for power outages; economical 2-pack and bright enough to guide your way in dark
ON/OFF/AUTO MODES: Multiple options to set the lighting combinations with
the switch of night light and flashlight; great for bedroom, bathroom, hallways, stairs, basement and garage.
| Model | SBD07-5 |
| Voltage | 120VAC 60HZ or 230VAc 50HZ |
| Plug | POWER PLUG |
| LED power | 0.5W |
| Product size(L:W:H) | 108x76x45mm |
| Light source | With 1pcs color changing LED |
| Case pack | 12pcs/inner box; 72pcs/carton |
| Size of inner box | 32.5x13.5x17cm |
| Size of carton | 42.5x34x36cm |
| The weight | N.W.: 4.9 kgs G.W.: 6 kgs |
| Packing | Each in a single blister card |
| Material | ABS flame retardant & PC, PS. |
| OEM | Available |
| Certificate | UL/CUL |
| Normal packing standard | 36000PCS/20' 77472PCS/40' |
Quality Control
Before the order can be confirmed finally, we would strictly check the material, color, dimension of the sample step by step·
We salesman, also as a order follower, would trace every phase of production from the beginning
We have a QC team, every product would be checked by them before packed
We would try our best to help clients solve problems when they occurred
our servers:
1. Competitive price & hight quality
2. We have a strong R&D team and provide OEM & ODM services
3. We have reliable suppliers can offer us the materials with better price and good quality.All our products have UL & CUL, or GS, CE, NOM certificates, compliance with ROHS
4. our email will reply within 1 hour in our working time.
FAQ
1. Delivery Time?
Generally 30days - 45days!
2. What's your MOQ?
Our MOQ is 5000pcs!
3. What's your materials on the products?
Our materials include ABS,PC !
4. Which is the port of shipment?
FOB NINGBO!
5. What's your terms of payment?
By 30% T/T in advance, balance against copy of B/L.
|
|
Magic Acrylic Shade Rechargeable LED Night Light , Sensor Decorative Night Lights Images |