| Sign In | Join Free | My benadorassociates.com |
|
Brand Name : ZHAOLONG
Model Number : SBD07D3
Certification : UL/CUL
Place of Origin : China
MOQ : Negotiable
Price : negotiable
Supply Ability : 300,000pcs per month
Delivery Time : 30-45days
Packaging Details : Each in a single blister card
Voltage : 120VAC 60HZ
Power : 0.5W
Product Size : 125x74x64mm
Certificate : UL/CUL
Package : Each in a single blister
Material : ABS flame retardant & PC, PS
0.5w led power basic night light 125x74x64mm size kids room lamp
Specification:
| Model | SBD7-3 |
| Voltage | 120VAC 60HZ |
| Plug | POWER PLUG |
| power | 0.5W |
| Product size(L:W:H) | |
| Light source | With 1pcs white LED |
| Case pack | 12pcs/inner box; 72pcs/carton |
| Size of inner box | 32.5x13.5x17cm |
| Size of carton | 42.5x34x36cm |
| The weight | N.W.: 4.9 kgs G.W.: 6 kgs |
| Packing | Each in a single blister card |
| Material | ABS flame retardant & PC, PS. |
| OEM | Available |
| Certificate | UL/CUL |
| Normal packing standard | 36000PCS/20' 77472PCS/40' |
Destription:
This festive night light features a snowy Christmas trees with presents and a teddy bear
Plug accommodate any standard outlet
Photo sensor automatically turn on at dark and turn off at dawn
Plug into any standard 120 volt outlet
UL listed indoor use
Our service:
1. We are direct manufactor which have advantage over price,quality and delivery time.
2. Strong R&D team and provide OEM & ODM services
3. All our products have UL & CUL, or GS, CE ,NOM certificates, compliance with ROHS
Product picture:

|
|
Unique LED Power Basic Night Light 125x74x64mm Energy Saving Environmental Friendly Images |