| Sign In | Join Free | My benadorassociates.com |
|
Brand Name : ZHAOLONG
Model Number : SBD11
Certification : GS/CE/ROHS/UL/CUL
Place of Origin : MADE IN CHINA
MOQ : Negotiable
Price : negotiable
Supply Ability : 30000pcs
Delivery Time : 30~45days
Packaging Details : each in single blister card
Material : ABS flame retardant & PC, PS.
Voltage : 120VAC 60HZ
Product size(L:W:H) : 85x70x35mm
Size : 85x70x35mm
Power : 1W
OEM : Available
| Model | SBD11 |
| Voltage | 120VAC 60HZ |
| Plug | POWER PLUG |
| LED power | 1W |
| Product size(L:W:H) | 85x70x35mm |
| Light source | With 2pcs white LED |
| Case pack | 12pcs/inner box; 72pcs/carton |
| Size of inner box | 32.5x13.5x17cm |
| Size of carton | 42.5x34x36cm |
| The weight | N.W.: 4.9 kgs G.W.: 6 kgs |
| Packing | Each in a single blister card |
| Material | ABS flame retardant & PC, PS. |
| OEM | Available |
| Certificate | GS/CE/ROHS/UL/CUL |
| Normal packing standard | 36000PCS/20' 77472PCS/40' |
QQuality Control
Before the order can be confirmed finally, we would strictly check the material, color, dimension of the sample step by step·
We salesman, also as a order follower, would trace every phase of production from the beginning
We have a QC team, every product would be checked by them before packed
We would try our best to help clients solve problems when they occurred
our servers:
1. Competitive price & hight quality
2. We have a strong R&D team and provide OEM & ODM services
3. We have reliable suppliers can offer us the materials with better price and good quality.All our products have UL & CUL, or GS, CE, NOM certificates, compliance with ROHS
4. our email will reply within 1 hour in our working time.
FAQ
1. Delivery Time?
Generally 30days - 45days!
2. What's your MOQ?
Our MOQ is 5000pcs!
3. What's your materials on the products?
Our materials include ABS,PC !
4. Which is the port of shipment?
FOB NINGBO!
5. What's your terms of payment?
By 30% T/T in advance, balance against copy of B/L.
|
|
White Color Power Failure Safe Night Light Window - Blinds Type Environmental Protection Images |