| Sign In | Join Free | My benadorassociates.com |
|
Brand Name : zhaolong
Model Number : SBD12 or E-SBD12
Certification : GS/CE/ROHS/UL/CUL
Place of Origin : MADE IN CHINA
MOQ : Negotiable
Price : NEGOTIATION
Supply Ability : 5000PCS/MONTH
Delivery Time : 35DAYS
Packaging Details : each in a single blister card
Material : ABS flame retardant &PC PS
Led power : 0.5W
Product size(L:W:H) : 82x56x80mm
Light source : With 1pcs white LED
Case pack : 12pcs/inner box; 72pcs/carton
The weight : N.W.: 4.9 kgs G.W.: 6 kgs
Multi-Colored Rotation Plug in LED Projector Night Light with Dusk to Dawn Sensor
Product description:
| Model | SBD12 or E-SBD12 |
| Voltage | 120VAC 60HZ or 230VAc 50HZ |
| Plug | POWER PLUG |
| LED power | 0.5W |
| Product size(L:W:H) | 82x56x80mm |
| Light source | With 1pcs white LED |
| Case pack | 12pcs/inner box; 72pcs/carton |
| Size of inner box | 32.5x13.5x17cm |
| Size of carton | 42.5x34x36cm |
| The weight | N.W.: 4.9 kgs G.W.: 6 kgs |
| Packing | Each in a single blister card |
| Material | ABS flame retardant & PC, PS. |
| OEM | Available |
| Certificate | GS/CE/ROHS/UL/CUL |
| Normal packing standard | 36000PCS/20' 77472PCS/40' |
Be Safe at Night with Emotionlite Multi-Colored Rotation LED Projector Night Light
- Multi-Colored Rotation and Flowerd Projector
- No NEED turn on Room light when going to bathroom at night
- Say bye-bye to bumping into obstacles in the Dark
- Nevigate safely at home with soft glow
- Babycare for whom scared about darkness
- Glare free and easy for eyes
Smart Night Light
Its offer soft multi-mode glow for added safety,security and convenience. easy on your eyes without getting too bright to waking you up or disturbing your sleep at nigh.
Multi-Colored Projector
Polygonal prism projector design shown flowered diffuse illumination, Multi-Colored rotation automaticly.
Multi-Application
Great for Kid's Room, Living Room, Kitchen, Bathroom, Hallway, Stairways, Corridor, Basement, Garages or Any Dark Corner
Energy Saving and Safety
Thanks to LED technology without bulb replacement and up to 50,000 hours long lifespan. the maximum power consumption of night light only 0.5W, which help you save energy and money. Also Emotionlite is safety night light of the highest standard.
Quality Control
Before the order can be confirmed finally, we would strictly check the material, color, dimension of the sample step by step·
We salesman, also as a order follower, would trace every phase of production from the beginning
We have a QC team, every product would be checked by them before packed
We would try our best to help clients solve problems when they occurred
our servers:
1. Competitive price & hight quality
2. We have a strong R&D team and provide OEM & ODM services
3. We have reliable suppliers can offer us the materials with better price and good quality.All our products have UL & CUL, or GS, CE, NOM certificates, compliance with ROHS
4. our email will reply within 1 hour in our working time.
Product picture:

|
|
Multi - Colored Rotation Plug In Security Light Durable With Dusk To Dawn Sensor Images |